Yeşil Fikirler, Temiz Gelecek: Yeşil Nokta Öğrenci Ödülleri'nde Siz de Yer Alın!

ÇEVKO Vakfı tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan “Yeşil Nokta Öğrenci Ödülleri” hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz.

Üniversite öğrencilerinin ambalaj tasarımı, atık yönetimi ve çevre konulu sosyal sorumluluk alanlarında özgün çevre dostu ürün, uygulama ve proje geliştirmelerinin teşvik edilmesi ve üniversite-sanayi işbirliğinin sağlanması amacıyla düzenlenen yarışmada başarı elde eden öğrenciler ödüllendirilecektir.

Yarışmada aşağıda belirtilen üç farklı kategoride başvuru yapılabilecek olup öğrenciler bireysel veya grup olarak başvurabileceklerdir:

  • Ambalaj Eko-tasarımı
  • Atık Yönetim Sistemi ve Uygulamaları
  • Çevre Konulu Sosyal Sorumluluk Uygulamaları 

Ödüllendirilmeye değer bulunacak ürün, uygulama ve projeler için her kategoride ayrı ayrı verilebilecek ödül tutarları aşağıda belirtilmiştir:

1.lik Ödülü    10.000 TL
2.lik Ödülü      5.000 TL
3.lük Ödülü     3.000TL
Teşvik Ödülü  2.000 TL

Yarışma takvimimiz ise aşağıdaki gibidir:

Son Başvuru Tarihi             13.10.2023
1.Jüri Değerlendirmesi      24.10.2023
2.Jüri Değerlendirmesi      07.11.2023
Ödül Töreni                         19.12.2023

Yarışma başvuruları ve jüri değerlendirmesi elektronik ortamda yapılacaktır. Yarışma şartnamesinde belirtilen kriterlere göre hazırlanmış başvurular https://yesilnoktaogrenci.cevko.org.tr/ ağ sayfası üzerinden kabul edilecektir.

Yarışmamızın şartnamesinin linkini bilgilerinize sunar Üniversitenizin ilgili bölüm ve öğrencilerine duyurulması için desteğinizi rica ederiz.

Yarışma şartnamesi için lütfen tıklayınız.

Saygılarımızla,

ÇEVKO Vakfı