Sıfır Atık Belgesi - Sıhhiye Yerleşkesi

Üniversitemiz Sürdürülebilir Yerleşkeler Koordinatörlüğü tarafından 20 Nisan 2022 tarihinde başlatılan Sıfır Atık ve Atık Yönetimi Çalışmaları kapsamında, Hacettepe Üniversitesi yerleşkelerinde ilk geri dönüşebilir atıklar, 24 Mayıs 2022 tarihinde toplanmaya başladı.

1 yıl süren uzun ve zorlu bir çalışmanın ardından 24 Mayıs 2023 tarihinde, Beytepe Yerleşkesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından "Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi"ne layık görüldü.  Aynı çalışmaların ardından 22 Ağustos 2023 tarihinde de, Sıhhiye Yerleşkesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından “Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi”ne layık görülmüştür.

Sürdürülebilir Yerleşkeler Koordinatörlüğü (SYK) olarak, bu süreçte katkısı olan, başta bina/birim atık sorumlularımız olmak üzere tüm idari ve akademik personelimiz ile öğrencilerimize, özverili çalışmaları için teşekkür ederiz. Hacettepelilerin bu çalışmalarıyla elde edilen Sıfır Atık Belgeleri ile doğaya, çevreye ve ekonomiye sağlanan katkı artırılarak sürdürülecektir.