Kampüs Temizliği - Tekstil Atıklarının Toplanması

Tekstil Atıklarının Toplanması

Sürdürülebilir Yerleşkeler Koordinatörlüğü ve Hacettepe Çevre Topluluğu iş birliği ile EWWR tarafından 19-27 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Atık Azaltım Haftası içerisinde “Tekstil Atıklarının Toplanması” etkinliği planlanmıştır. Etkinliğin amacı; yeniden kullanılamaz durumdaki tekstil atıklarının toplanarak çöpe atılmasını önlemek ve ilgili kurumlar aracılığıyla iplik, elyaf vb yollarla geri dönüşümünü sağlamaktır. 
Hacettepe Çevre Topluluğu tarafından 21.11.2022- 25.11.2022 tarihleri arasında Beytepe Merkez Yemekhane önünde “Tekstil Atıklarının Toplaması” amacıyla stant açılacaktır. Bu kapsamda belirtilen tarihler arasında “Yeniden Kullanılabilir Durumda Olmayan, Tamamen Kullanılamaz” durumdaki her türlü tekstil atığınızı ilgili standa getirerek projeye destek olmanız önemle rica olunur.

Kampüs Temizliği

Sürdürülebilir Yerleşkeler Koordinatörlüğü ve Hacettepe Çevre Topluluğu iş birliği ile EWWR tarafından 19-27 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Atık Azaltım Haftası içerisinde 24.11.2022 tarihinde Beytepe Kampüsünde “Kampüs Temizliği” etkinliği düzenlenecektir. Etkinliğe öğrenci, akademik ve idari personel olmak üzere tüm Hacettepelilerin desteği beklenmektedir. Etkinliğin planlaması (konum, poşet, eldiven vb.) kişi sayısına göre yapılacağından önceden kayıt işlemi gerekmektedir. Kayıt işlemleri aşağıdaki link üzerinden gerçekleştirilmektedir. 

https://docs.google.com/forms/d/1443OSTMCOMSHXRaBcwgH43vjIwhsh0W2PsEZmaO1FOk/viewform?edit_requested=true